Hradec Králové ožije 21.4.2018 mezinárodním děním, kdy v samotném srdci města proběhne první ročník konference Humanity and War. A o čem je letošní ročník konference? Letos se budeme zabývat problémy dnešního světa a poskytne pragmatický pohled na věci kolem nás. Ve své hlavní podstatě se pokusí poodkrýt fakta tak, jak skutečně jsou a bez žádného mediálního překrucování za účelem vytváření čtenosti a senzací.

Svět, jak ho známe, prochází velkými změnami. Věda a technika přetváří naše životy v tak závratném tempu, až se v tom mnohdy ztrácíme. Počet informací, které každodenně musíme zpracovat je ohromný. Technické a vědecké inovace mohou otevřít dveře do nové éry výjimečných možností. Tato revoluce pohání kreativitu mužů a žen po celém světě. I přesto, se standardy života na Zemi výrazně liší. Některé regiony žijí v relativním luxusu a klidu, zatímco jinde lidé bojují o pouhé přežití a jejich plány a šance se mění s počátkem nového dne.

Autor: Michal Vodička, Řecko - LesbosAutor: Michal Vodička, Řecko - Lesbos

01/15/2016
Několik sebevražedných atentátníků ve vozidlech naložených výbušninami a přemisťujících se pěšky spáchalo sebevražedný atentát na základně keňských vojáků Africké unie v Somálsku (AMISOM) v Ceel Cade, v regionu Gedo, v Somálsku. Po útoku se několik útočníků vyzbrojených střelami a palnými zbraněmi pokusilo o útok na základnu. Nejméně 141 vojáků a neznámý počet útočníků bylo zabito. Přesný počet zraněných lidí během útoku se neví. Navíc bylo uneseno nejméně 12 vojáků, jejichž současná poloha zůstává neznámá. K incidentu se přihlásilo hnutí Al-Shabaab.