Přinášíme Vám info, o čem byla letošní již 13. konference Pelhřimovský podvečer 9.-10. listopadu. Byli jste tam?

pelhrimov logo

Tento týden proběhl již 13. ročník konference urgentní medicíny a medicíny katastrof Pelhřimovský podvečer. Událost se konala v centru Pelhřimova pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka.

Konference byla organizována ZZS KV a program probíhal od čtvrtka do pátku. První blok se týkal PNP dětí a jejich akutních stavů. Následně se u tématu v podstatě zůstalo, a to když přišly na scénu domací porody. Obohacující i smutné kazuistiky z pohledu záchranářů a lékařů vystřídal pohled právničky na věc. Dětští pacienti a porody pak patřily mezi hlavní témata konference.

K dispozici bylo po dobu konference několik workshopů, z nich například EKG s Táňou Bulíkovou či Prevence násilí ve zdravotnictví s Jaroslavem Pekarou.

pelhrimov

Z druhého dne uveďme například přednášku přednosty popáleninové kliniky FN KV Roberta Zajíčka, který hovořil o správném zhodnocení rozsahu popáleninového traumatu u dospělého i dětského pacienta nebo Petra Karmazína z Emergency ÚVN, jehož téma bylo triage na emergency. Součástí konference bylo mnoho dalších skvělých prezentací. Jednotlivé bloky přednášek si můžete pustit zde v archivu.

Obzory z aktuálního dění na soutěžní scéně pro aktivně založené nám rozšířili přednášky o Rallye Rejvíz nebo záchranářském cvičení Milovy 2017.

Na konferenci jsme mohli potkat zástupce civilní i vojenské urgentní medicíny.

 

 

 

Logo konference zde